x
מה חדש
ארץ עיר: בין לונדון לתל אביב Print E-mail

ישראל היום, 1.7.2016

תוצאות משאל העם באנגליה חידדו את ההבדל בין תושבי לונדון הרב-תרבותית, לאלו שמאמינים בלאומיות ובאנגליה המסורתית. אך מדיניות נכונה צריכה לפשר בין הרגש הלאומי למרכז העירוני, שבלעדיו אין מדינה

Read more...
 
צעד שאני גאה בו Print E-mail

ישראל היום, 3.6.2016

היעדר זכויות להט"בים היה לכתם שדבק בחברה הישראלית. פתיחות של פוליטיקאים משני צידי הקשת - למעט הדתיים - התחיל את המהפך כבר בסוף שנות ה-80. הצדק יושלם עם החלת שיוויון מלא

Read more...
 
הבאנו שלום עליכם? Print E-mail

ישראל היום, 23.6.2016

כותרת מוטעית במאמר, שפורסם באתר "טיימס אוף ישראל", גרמה לאקדמאים ישראלים לקבוע שישראל רוצה לערוך בדיקות גנטיות, כדי להוכיח יהדותם של עולים. למה בכל זאת טוב שהסיפור פורסם?

Read more...
 
אמנות האיזון Print E-mail

ישראל היום, 11.3.2016

הרציונל מאחורי התכנית של מירי רגב הוא נכון, אבל הביצוע שגוי מיסודו. נכון, לא כל דבר מצדיק חופש אמנותי, וגם חופש הביטוי אינו בלתי מוגבל. אבל צריך להבין: אין אמן שאינו מורד

Read more...
 
הדו-קיום מרים את ראשו Print E-mail

ישראל היום, 1.1.2016

העובדה כי ערביי ישראל לא נטלו חלק בגל הטרור הנוכחי מוכיחה כי מקומם בחברה הישראלית-יהודית. לא מדובר רק במקומות עבודה, אלא גם בהרחבת האמון שלו הם זוכים. תקווה לשינוי ערכי.

Read more...
 
מקבלים שבת עם דב אלבוים - פרשת שופטים Print E-mail

פרשת שופטים, 21.8.2015

Kabalat Shabat-Shoftim

 לצפייה

 
סרדינים? תלוי בזרם! Print E-mail

ישראל היום, 28.8.2015

שר החינוך, נפתלי בנט, הכריז על מעבר הדרגתי לכיתות שבהן מספר התלמידים לא יהיה גבוה מ־34. במעבר הדרגתי זה תינתן עדיפות לכיתות נמוכות (א'-ו') בפריפריה. 

תהליך זה חיובי בעיקרו, אם כי יש לציין שצפיפות בכיתה היא הרסנית, בעיקר בכיתות הנמוכות, ללא קשר למצב הסוציו־אקונומי של התלמידים וההורים. היא מטילה על המורים נטל בלתי נסבל, וכך נפגעים גם המאמץ לגיוס מורים איכותיים יותר למערכת החינוך וגם היכולת להשיג משמעת מינימלית בכיתה, הדרושה לצורך לימוד תקין ואווירה תרבותית.

Read more...
 
אירוע השקת ספר: רבין / רוברט סלייטר Print E-mail

אירוע השקת ספר: יצחק רבין מאת רוברט סלייטר, יום ג', 30 ביוני 2015, הרצליה

Rabin book1Rabin book2Rabin book3

 
?Is Ayelet Shaked planning to strangle the High Court Print E-mail

Times of Israel, May 15, 2015

Former MK Amnon Rubinstein is everything that incoming justice minister Ayelet Shaked is not: a legal scholar; a man of the left; an advocate for separation from, and independence for, the Palestinians. As the Israel Prize-winning author of Israel’s two rights-granting basic laws, the Basic Law: Human Dignity and Liberty and the Basic Law: Freedom of Vocation, Rubinstein is also the closest thing Israel has to a constitutional founding father.

Read more...
 
פתרון למחסור בדירות? אל תבנו על זה Print E-mail
ישראל היום, 30.4.2015
 
שר האוצר המיועד, ח"כ משה כחלון (יו"ר מפלגת כולנו), ייכנס לתפקיד עם מוטיבציה רבה, והוא רוצה, כך נמסר, לפרק את רשות מקרקעי ישראל, להגדיל את היצע הקרקעות בישראל ובכך להוריד את מחירי הדירות. אני מאחל לו הצלחה במשימה ההרואית שהציב לעצמו. עובדה היא כי ראשי ממשלה, לאורך השנים והקדנציות, לא הצליחו בכך.
Read more...
 
המשחק הידוע מראש של האנטישמיות Print E-mail

ישראל היום, 3.4.2015

קשים ומרים הם חייהם של האקדמאים האנטי־ציונים. הסיסמאות אוזלות. כל מה שהיה פעם חדשני, מעורר מחלוקת, מושך, נושא לסיקור תקשורתי, התיישן ואיבד מכוחו: "מדינת כל אזרחיה" - שגרתי; "מדינת כל לאומיה" - ישן מדי; "ישראל אשמה בג'נוסייד" - מועצת זכויות האדם אמרה זאת 1,000 פעמים; "הציונות היא גזענות" - שלג דאשתקד. כעת, כדי לעמוד בציפיות האנטי־ציוניות, מוכרחים להמציא משהו חדש.
Read more...
 
זהירות, זיגזג חסר אחריות לפניך Print E-mail

ישראל היום, 20.2.2015

דבריו של שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר לשכת תיאום הארגונים הכלכליים, בגנות הרגולציה המוגזמת בישראל, ואזהרתו כי היא עלולה לגרום נזק בל ישוער למשק הישראלי ולהביא עלינו אסון כלכלי, עוררו בי נשכחות. גם לי היה מפגש טראומטי עם רגולציה מוגזמת מסוג זה. היה זה בשנת 1984. מוניתי לשר התקשורת. מצב המשרד היה קטסטרופלי. אנשים המתינו שנים רבות לטלפון. לרשות השידור היה מונופול מוחלט, ובכל פעם שהיה סכסוך עם עובדי הטלפונים, שותקו גם כל שידורי הערוץ היחיד שהיה אז בטלוויזיה (גם המשדרים היו בתחום מונופול משרד התקשורת).
Read more...
 
מובלעת היהודים הליברלים Print E-mail

ישראל היום, 6.2.2015

ידידה שלי, ששבה מביקור קצר בפאריס, סיפרה לי על מצב הרוח הקשה של יהודיה, והוסיפה כלאחר יד שיש מעט מאוד קונים בחנויות הכשרות, באזורים היהודיים של בירת צרפת. לנוכח פרט קטן זה, תדהמה מהולה בכאב היכתה בי. לא נגררתי לתגובה האינסטינקטיבית של ישראלים: "בואו לכאן", פשוט ראיתי בעובדה זו עדות קשה למצוקה יהודית רבת שנים.
אני יהודי חילוני ואיני דבק בדיני כשרות (אם כי מסיבות שקשה לי להסבירן, איני נוגע בבשר חזיר). אם כך, מדוע כל כך נפגעתי? אני אדם שמאמין ביהדות תרבותית ולאומית ונרתע מהדבקות בדעות יהודיות מסורתיות, שאינן עולות בקנה אחד עם השקפת עולמי הליברלית.
 

לקריאת המאמר לחצו כאןpdf

לקריאה באתר ישראל היום לחצו כאן url icon

 
ראיון עם פרופסור רובינשטיין על האקדמיה וסדקיה Print E-mail

אוונגרד, עיתון הסטודנטים במרכז הבינתחומי, מאורי הירש, פברואר 2015

הספר "סדקים באקדמיה", מאת פרופ' אמנון רובינשטיין ועו"ד יצחק פשה, יצא לאור. הספר עוסק בבעיות המרכזיות של האקדמיה בישראל ומעמיד על סדר היום שאלות וסוגיות מהותיות בהשכלה הגבוהה


רובינשטיין טור דעה.jpg

Read more...
 
החופש להסכים: כשאת אומרת כן למה את מתכוונת? Print E-mail

הפרקליט נ"ג תשע"ג (2014)

החופש להסכים: כשאת אומרת כן למה את מתכוונת?

 מאמרו של פרופסור רובינשטיין עוסק בסוגית ההפרדה מגדרית בחברה ליברלית ורב-תרבותית

לקריאת המאמר המלא לחצו כאן pdf

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

מידע נוסף

right_3
Content View Hits : 4850499