x
מה חדש
סרדינים? תלוי בזרם! Print E-mail

ישראל היום, 28.8.2015

שר החינוך, נפתלי בנט, הכריז על מעבר הדרגתי לכיתות שבהן מספר התלמידים לא יהיה גבוה מ־34. במעבר הדרגתי זה תינתן עדיפות לכיתות נמוכות (א'-ו') בפריפריה. 

תהליך זה חיובי בעיקרו, אם כי יש לציין שצפיפות בכיתה היא הרסנית, בעיקר בכיתות הנמוכות, ללא קשר למצב הסוציו־אקונומי של התלמידים וההורים. היא מטילה על המורים נטל בלתי נסבל, וכך נפגעים גם המאמץ לגיוס מורים איכותיים יותר למערכת החינוך וגם היכולת להשיג משמעת מינימלית בכיתה, הדרושה לצורך לימוד תקין ואווירה תרבותית.

Read more...
 
אירוע השקת ספר: רבין / רוברט סלייטר Print E-mail

אירוע השקת ספר: יצחק רבין מאת רוברט סלייטר, יום ג', 30 ביוני 2015, הרצליה

Rabin book1Rabin book2Rabin book3

 
?Is Ayelet Shaked planning to strangle the High Court Print E-mail

Times of Israel, May 15, 2015

Former MK Amnon Rubinstein is everything that incoming justice minister Ayelet Shaked is not: a legal scholar; a man of the left; an advocate for separation from, and independence for, the Palestinians. As the Israel Prize-winning author of Israel’s two rights-granting basic laws, the Basic Law: Human Dignity and Liberty and the Basic Law: Freedom of Vocation, Rubinstein is also the closest thing Israel has to a constitutional founding father.

Read more...
 
פתרון למחסור בדירות? אל תבנו על זה Print E-mail
ישראל היום, 30.4.2015
 
שר האוצר המיועד, ח"כ משה כחלון (יו"ר מפלגת כולנו), ייכנס לתפקיד עם מוטיבציה רבה, והוא רוצה, כך נמסר, לפרק את רשות מקרקעי ישראל, להגדיל את היצע הקרקעות בישראל ובכך להוריד את מחירי הדירות. אני מאחל לו הצלחה במשימה ההרואית שהציב לעצמו. עובדה היא כי ראשי ממשלה, לאורך השנים והקדנציות, לא הצליחו בכך.
Read more...
 
המשחק הידוע מראש של האנטישמיות Print E-mail

ישראל היום, 3.4.2015

קשים ומרים הם חייהם של האקדמאים האנטי־ציונים. הסיסמאות אוזלות. כל מה שהיה פעם חדשני, מעורר מחלוקת, מושך, נושא לסיקור תקשורתי, התיישן ואיבד מכוחו: "מדינת כל אזרחיה" - שגרתי; "מדינת כל לאומיה" - ישן מדי; "ישראל אשמה בג'נוסייד" - מועצת זכויות האדם אמרה זאת 1,000 פעמים; "הציונות היא גזענות" - שלג דאשתקד. כעת, כדי לעמוד בציפיות האנטי־ציוניות, מוכרחים להמציא משהו חדש.
Read more...
 
זהירות, זיגזג חסר אחריות לפניך Print E-mail

ישראל היום, 20.2.2015

דבריו של שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים ויו"ר לשכת תיאום הארגונים הכלכליים, בגנות הרגולציה המוגזמת בישראל, ואזהרתו כי היא עלולה לגרום נזק בל ישוער למשק הישראלי ולהביא עלינו אסון כלכלי, עוררו בי נשכחות. גם לי היה מפגש טראומטי עם רגולציה מוגזמת מסוג זה. היה זה בשנת 1984. מוניתי לשר התקשורת. מצב המשרד היה קטסטרופלי. אנשים המתינו שנים רבות לטלפון. לרשות השידור היה מונופול מוחלט, ובכל פעם שהיה סכסוך עם עובדי הטלפונים, שותקו גם כל שידורי הערוץ היחיד שהיה אז בטלוויזיה (גם המשדרים היו בתחום מונופול משרד התקשורת).
Read more...
 
מובלעת היהודים הליברלים Print E-mail

ישראל היום, 6.2.2015

ידידה שלי, ששבה מביקור קצר בפאריס, סיפרה לי על מצב הרוח הקשה של יהודיה, והוסיפה כלאחר יד שיש מעט מאוד קונים בחנויות הכשרות, באזורים היהודיים של בירת צרפת. לנוכח פרט קטן זה, תדהמה מהולה בכאב היכתה בי. לא נגררתי לתגובה האינסטינקטיבית של ישראלים: "בואו לכאן", פשוט ראיתי בעובדה זו עדות קשה למצוקה יהודית רבת שנים.
אני יהודי חילוני ואיני דבק בדיני כשרות (אם כי מסיבות שקשה לי להסבירן, איני נוגע בבשר חזיר). אם כך, מדוע כל כך נפגעתי? אני אדם שמאמין ביהדות תרבותית ולאומית ונרתע מהדבקות בדעות יהודיות מסורתיות, שאינן עולות בקנה אחד עם השקפת עולמי הליברלית.
 

לקריאת המאמר לחצו כאןpdf

לקריאה באתר ישראל היום לחצו כאן url icon

 
ראיון עם פרופסור רובינשטיין על האקדמיה וסדקיה Print E-mail

אוונגרד, עיתון הסטודנטים במרכז הבינתחומי, מאורי הירש, פברואר 2015

הספר "סדקים באקדמיה", מאת פרופ' אמנון רובינשטיין ועו"ד יצחק פשה, יצא לאור. הספר עוסק בבעיות המרכזיות של האקדמיה בישראל ומעמיד על סדר היום שאלות וסוגיות מהותיות בהשכלה הגבוהה


רובינשטיין טור דעה.jpg

Read more...
 
החופש להסכים: כשאת אומרת כן למה את מתכוונת? Print E-mail

הפרקליט נ"ג תשע"ג (2014)

החופש להסכים: כשאת אומרת כן למה את מתכוונת?

 מאמרו של פרופסור רובינשטיין עוסק בסוגית ההפרדה מגדרית בחברה ליברלית ורב-תרבותית

לקריאת המאמר המלא לחצו כאן pdf

 
ראיון עם פרופסור רובינשטיין על ספרו "סדקים באקדמיה" Print E-mail

YNEY, מורן רגב, 12.1.2015

"חלוקת כספים לא שיוויונית באקדמיה"

"9 מיליארד שקל מוקצים מדי שנה להשכלה הגבוהה בישראל, והם אינם זוכים לדיון ציבורי לגבי אופן חלוקת הכספים. החלוקה בלתי הוגנת ובלתי שוויונית, ומחייבת רפורמה בהשכלה הגבוהה". כך אמר פרופ' אמנון רובינשטיין, בכנס שנערך אתמול (11.1) במרכז הבינתחומי בהרצליה, לרגל צאת הספר "סדקים באקדמיה", שכתב יחד עם עו"ד יצחק פשה. הספר סוקר את מצב ההשכלה הגבוהה ומצביע על כשליה, בהם ריכוזיות וקרטליזציה במל"ג (מועצה להשכלה גבוהה) ובות"ת (ועדת התכנון והתקצוב), אפליה תקציבית וסגירת שערי האוניברסיטאות בפני מרבית הציבור לאורך השנים, מה שגרם לפערים חברתיים. עוד נטען כי הות"ת היא שמקבלת את ההחלטות הנוגעות לחלוקת העוגה התקציבית ונציגיה הם בעיקר נציגי האוניברסיטאות, הנהנים מהסבסוד הממשלתי ושכל רצונם הוא לשמור על המצב הקיים.

לקריאה ב-YNET, לחצו כאן url icon

Read more...
 
משבר מלאכותי, בחירות מיותרות Print E-mail

מעריב, 4.12.2014

כל העילות לפיזור הכנסת - חוק הלאום וחוק מע"מ 0 - מחווירים לעומת העלות הלכלית של קיום בחירות. הצרה הגדולה היא שהן ימאיסו את הפוליטיקה על חלק ניכר מהציבור ויגרמו לתוצאות מעוותות

Read more...
 
למה מתקיימות בכירות תכופות בישראל Print E-mail

רשת ב', בחצי היום, יומן הצהרים של רשת ב'

 

להאזנה לחצו כאן, החל מדקה 39:55

 
כן אפרטהייד, לא אפרטהייד Print E-mail

ישראל היום, 7.11.2014

היועץ המשפטי לממשלה עסוק בימים אלה בחוקיות הצו האוסר על פלשתינים לנסוע באוטובוסים ציבוריים המשרתים את המתנחלים ביהודה ושומרון. העניין נדון גם בוועדת הכנסת. חלק מהצדקות המתנחלים לאיסור זה: הפלשתינים ממלאים את האוטובוסים והיהודים צריכים להמתין זמן רב עד שיגיע אוטובוס פנוי; הפלשתינים מטרידים מינית את היהודיות; נהגים פלשתינים מעדיפים את בני עמם; והעיקר - נסיעה מעורבת יש בה גם סכנה ביטחונית מחשש לפעולות טרור.
Read more...
 
על החינוך בישראל עם פתיחת שנת הלימודים התשע"ה Print E-mail

עם פתיחת שנת הלימודים בבתי הספר, אמנון רובינשטיין, ברשת ב' של קול ישראל, מדבר על הבעיות והאתגרים של החינוך

 

להאזנה, החל מדקה 1:26:23, לחצו כאן url icon

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Next > End >>

מידע נוסף

right_3
Content View Hits : 2231436