x
מה חדש
קבלת פרס חשין Print E-mail

אמנון רובינשטיין - זוכה פרס השופט שניאור זלמן חשין ז"ל לחוקר בכיר על מצוינות אקדמית במשפט בשנת תש"ע.

לאתר הפרס, גלריית תמונות ווידאו לחץ כאן  url_icon.gif

pras_heshin.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
נולדתי אשכנזי עיוור צבעים Print E-mail

ישראל היום, 4.4.2010

נולדתי אשכנזי. ולא סתם אשכנזי אלא אשכנזי מבית בורגני פולני (אם כי איני מזהה את הבדיחות על הפולנים עם הווי משפחתי).

 נולדתי עיוור צבעים לגבי בני אדם. צבע עורם ומוצאם מעולם לא עניין אותי. עניין אותי רק דבר אחד: מה קורה בליבם ובמוחם. ייתכן ונולדתי עיוור צבעים בשל ילדותי בבית רוויזיוניסטי. המאבק הלאומי בבריטים למען הקמת המדינה מחק כל הבדל עדתי. נערותי עמדה בסימן מעשה הגבורה של מאיר פיינשטיין ומשה ברזני - שני לוחמי אצ"ל ולח"י - שהצמידו רימון לחזם, התחבקו ופוצצו עצמם כדי שהבריטים לא יבצעו את זממם ולא יצליחו לתלות אותם. מעשה גבורתם וזכרם ליווה אותי שנים רבות.

Read more...
 
עבודה זרה Print E-mail

גלובס, 22.3.2010

1. שטחים והתנחלויות

מתוך מצע מפלגת העבודה לכנסת הנוכחית: "מפלגת העבודה תפעל לסיכומו המהיר של המשא-ומתן עם הרשות הפלסטינית, שיביא לסיום הסכסוך ולחתימה של הסכם בהתבסס על העקרונות הבאים: שתי מדינות לאום לשני עמים, שתחיינה בשלום זו לצד זו. הגבול בין שתי המדינות ייקבע במשא-ומתן בין הצדדים. גושי ההתיישבות מרובי אוכלוסייה יהודית יישארו תחת ריבונות ישראלית, ההתנחלויות ביהודה ושומרון שאינן בגושי ההתיישבות המסופחים, יפונו בהסדר.... מפלגת העבודה תדאג לפינויים של המאחזים הבלתי חוקיים בהתאם להתחייבויותיה הבינלאומיות של מדינת ישראל".

Read more...
 
חבוט בישראל ובמוחך Print E-mail

גלובס, 24.2.2010

הספר 'אירנופוביה' יוצא בעיתוי מושלם. המחבר, ד"ר חגי רם מאוניברסיטת בן-גוריון, טוען בו שהפוביה האנטי-אירנית של ישראל נובעת מבעיות פנימיות של החברה הישראלית; ישראל חייבת לעשות דמוניזציה לאירן כדי לזהותה עם המיעוטים המדוכאים של ישראל - החרדים והמזרחים. הצגת אירן כשטן, כסכנה חיצונית, מאפשרת לחוגים השליטים בישראל לצאת חוצץ נגד הסכנה הפנימית של "חוגים דמויי אירן הפוגעים בראייה העצמית של ישראל כחלק מהמערב". כרגיל בספרות האנטי-ישראלית, אין שום הוכחה לקביעה זו. הוא מסתמך - הפתעה! - על יוסי שריד שתקף את המתנחלים כ"חומניסטים". הוא גם מצטט התקפות נגד ש"ס כראייה לכך שישראל המציאה את האירנופוביה כדי לענות לסכנת "הזיהום הצפויה מהערכים החרדים-מזרחיים של ש"ס".

Read more...
 
נדרש: דיון מחודש בסמכויות היועמ"ש Print E-mail

גלובס, 7.2.2010

כניסתו של יועץ משפטי חדש לתפקידו, היא עילה טובה לדון מחדש בסמכויותיו. אין מקביל ואין דומה ליועץ הישראלי בדמוקרטיות אחרות. התפקיד הוא א-פוליטי והיועץ עצמאי לחלוטין בשיקול דעתו, בניגוד למדינות אחרות בהן המשרה היא פוליטית. זהו נכס גדול של ישראל עליו ראוי לשמור מכל משמר. לא תמיד מעריכים נכס זה, המאפשר שוויון אמיתי בפני החוק. מי שמכיר את המתרחש בדמוקרטיות אחרות ויודע כיצד ראשי מדינה מצליחים להתחמק מהעמדה לדין, ידע להעריך את ההישג הישראלי.

Read more...
 
ישראל לא יהודית? Print E-mail

גלובס, 24.1.2010

האופנה האחרונה בחזית האנטי-ישראלית, המתנהלת נגד ישראל באקדמיה ובעיתונות, אינה מכוונת נגד המדינה אלא נגד עצם קיומו של עם יהודי הזכאי למדינה.

הירייה האחרונה בחזית זו היא מאמרו של היסטוריון חשוב, טוני ג'אדט, ב"פייננשל טיימס". המאמר מעוטר בציור בו מופיע דגל ישראל, ויד אלמונית מסירה ממנו את המגן דוד.

Read more...
 
הבהוב תקווה בלוד Print E-mail

גלובס, 29.12.2009

כל מי שיודע משהו על החברה הישראלית יודע שהעיר לוד סובלת זה שנים מבעיות סוציו-כלכליות קשות

לפני זמן מה התקיים בלוד כנס מיוחד להשקת קרן לוד. כל מי שיודע משהו על החברה הישראלית יודע שהעיר לוד סובלת זה שנים מבעיות סוציו-כלכליות קשות. הכנס לעומת זאת, התאפיין ברוח של גאווה מקומית. האם יש בסיס לאמונה זו? נדמה לי שהתשובה חיובית שכן ללוד שני נכסים הנותנים לה יתרון יחסי: קרבתה למטרופולין של תל-אביב ולשדה התעופה הבינלאומי וכן עתידה כאתר תיירות וצליינות.

Read more...
 
החופש האקדמי להכפיש Print E-mail

 גלובס, 22.11.2009

קבוצת מרצים אנטי-ציוניים ואנטי-ישראלים מבזה את התפקיד האקדמי ואת אוני' ת"א

סטודנטים באוניברסיטת ת"א מתלוננים על מרצים שמאלנים. הסטודנטים נפגעים מעמדות המרצים "אבל חוששים להביע דעות מנוגדות בשיעורים פן הדבר יפגע בציוניהם".

Read more...
 
יהודים לא מגרשים ילדים Print E-mail

גלובס, 25.10.2009

בשל דין הדם בהתאזרחות מצווה מדינה יהודית שלא לנקוט בהגליה תרבותית.

סיעת העבודה בכנסת החליטה להתנגד לגירושם של ילדי העובדים הזרים מהמדינה המתוכנן לחודש הבא. אכן, התנגדות מוצדקת לחלוטין.

ברוב רובן של המדינות נהוג דין הקרקע לגבי רכישת אזרחות: מי שנולד בטריטוריה של מדינה רוכש את אזרחותה. לכן, ברוב המדינות הדמוקרטיות ילדי העובדים הזרים שנולדו בטריטוריה שלהן היו מקבלים אזרחות אוטומטית על כל המתחייב מכך. בישראל הדין הוא שונה, והאזרחות מבוססת על דין הדם - דהיינו היא עוברת בירושה מדור לדור וניתנת באורח אוטומטי ליהודים.

Read more...
 
ההומור הלא-מודע של גולדסטון Print E-mail

גלובס, 29.9.2009

ביהמ"ש העליון של החמאס התעלם מחוק היסוד, והיועץ המשפטי לחמאס נאלם דום.

אין זה נכון שדו"ח גולדסטון הוא אנטי-ישראלי באורח בלעדי. לאחר שהדו"ח קובע כי ישראל אשמה בפשעי מלחמה, ולאחר שהוא ממליץ להעניש אותה בכל עונש אפשרי, הוא גם נוזף בפלסטינים: "הוועדה נשארת בלתי משוכנעת ששלטונות עזה נקטו בכל הצעדים האמיתיים והאפקטיביים, כדי לטפל בהפרות זכויות האדם באמצעות ניהול פעולות מחומשות על-ידי קבוצות מיליטנטיות ברצועת עזה".

Read more...
 
מחתרת יושבת בממשלה Print E-mail

גלובס, 6.9.2009

לא עובר יום בלי ידיעה בחדשות על איום מחודש על שלטון החוק בישראל. האלימות החרדית בירושלים גלויה והיא מבטאת משהו עמוק יותר: אי-הכרה במדינת ישראל, בחוקיה ובממשלה הדמוקרטי. קבוצה הזוכה בהעדפות תקציביות, המקבלת מערכת חינוך עצמאית מסובסדת על ידי משלם המסים והפטורה מכל חובה לקיים תכנית ליבה, הזוכה באורח בלתי חוקי בפטור משירות בניה בצה"ל, מקבלת בימים אלה פריבילגיה נוספת: לנהוג כמחתרת גלויה ואלימה ברחובות ירושלים.

Read more...
 
ארוכה היא הדרך לנאט"ו Print E-mail

גלובס, 2.8.2009

הדרך לחברות ישראל בנאט"ו, ברית ההגנה הצפון אטלנטית, היא קשה וארוכה, אך בהתחשב במטרה כדאי לנסות וללכת בה. חברותה של ישראל בברית הצבאית היא בעלת חשיבות עליונה. היא עשויה להקטין את הרצון הערבי-מוסלמי "למחוק את ישראל מהמפה", רצון שבקרוב, כך נראה, יהיה מגובה בנשק גרעיני. סעיף 5 לאמנה מחייב את חברות נאט"ו לבוא לעזרת מדינה-חברה מותקפת.

Read more...
 
כל דבר הוא עילה לסיפור Print E-mail

גלובס, 20.7.2009

פרופ' אמנון רובינשטיין חושף את חיבתו לסיפורים קצרים, מסביר מדוע ספריה של יוכי ברנדס תופסים מקום בספרייה הביתית שלו, ומגלה איזה מחזה גורם לו להתפקע מצחוק

Read more...
 
אם זה לא מקולקל, אל תתקן Print E-mail

גלובס, 19.7.2009

מי ישער פלאי הפוליטיקה הישראלית? דווקא בימי שלוט הליכוד יועברו כנראה חוקים - שעוגנו בהסכמים הקואליציוניים - שיתנו להסתדרות הכללית סמכויות משטרתיות, שאין להן דומה ומקביל במקומות אחרים. הסיפור הוא זה: להסתדרות יש - כבר היום - סמכות יוצאת דופן להיכנס לכל מקום עבודה לשם ארגון העובדים. זאת, ללא צורך בתיאום זמנים עם בעל העסק.

Read more...
 
קרא את דוברת, סער Print E-mail

גלובס, 17.5.2009

איני אובייקטיבי אמנם, אך איני מכיר שום רפורמה אחרת שתציל את מערכת החינוך

לפני גדעון סער, שר החינוך ומנכ"לו שמשון שושני, שני אנשים מוכשרים - ניצבת משימת ענק: לנווט את ספינת החינוך ולהביאה למצב שבו גם המצוינות וגם שוויון ההזדמנויות יוצאים נשכרים.

Read more...
 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Next > End >>

מידע נוסף

right_3
Content View Hits : 2231458